دکتر آناهیتا شاهین گوهر

متخصص پوست و مو


ارتباط با دکتر شاهین گهر

تخفیف ویژه کاشت مو

کلینیک دکتر شاهین گهر

آدرس مطب

مطب شهرضا دكترشاهين گهر

ریزش موی مردانه وراه هاي مقابله با آن

طاسی مردانه و راه های مقابله با آن:
طاسی مردانه یا ریزش موی آندروژنیک نوعی از ریزش مو است که معمولا متعاقب افزایش هورمون های مردانه پس از بلوغ و در مناطقی از سر که به این هورمون ها حساسند رخ می دهد. این مناطق شامل: جلو ووسط سر هستند. موهای نواحی کنار وپشت سر فاقد گیرنده های هورمون مردانه هستند وبنابراین دچار این نوع ریزش مو نمی شوند.

این نوع ریزش مو درمردان شایع تر وشدیدتر است ولی درزنان هم رخ می دهد. درزنان این نوع ریزش مو ممکن است با اختلالاتی مانند افزایش هورمون های مردانه یا بیماری تخمدان پلی کیستیک همراه باشد.

درمان های اصلی:
1)ماینوکسیدیل:
با غلظت 5% دو بار درروز در بسیاری از مردان پس از 8-12 ماه باعث رویش مجددموها بخصوص در قسمت های وسط سر می شود. برای حفظ آثاردارو باید دارو ادامه یابد.در صورت قطع درمان موهای رویش یافته طی 4-6 ماه می ریزند.

2)فیناستراید:
یک داروی ضدهورمون های مردانه است و به عنوان درمان کمکی همراه ماینوکسیدیل در مردان مبتلا به کار می رود.اختلالات خفیف وگذرای عملکرد جنسی در کمتر از 2% مصرف کنندگان این دارو رخ می دهد که در اکثر موارد حتی با ادامه درمان رفع می شود.

3) پیوند مو:
به عنوان درمان نهائی در مواردی که به دارو پاسخ نمی دهند قابل انجام است.موها از نواحی غیر وابسته به هورمون یعنی پشت وکنارسر برداشت و درقسمت های جلو و وسط سر کاشته می شود. کاشت ممکن است به روش جراحی غیرجراحی یا ترکیبی از دوروش فوق صورت گیرد .

انتخاب روش درمان بستگی به عوامل متعددی از جمله حجم دونور(موهای قابل برداشت پشت و کنار سر) شرایط جسمی و مسایل طبی بیمار- شرایط شغلی بیمار هزینه عمل و...دارد.موهای کاشته شده چون حساس به هورمون نیستند ریزش مجدد ندارند. همچنین محل موهای برداشت شده در بین موهای دیگر مخفی شده و هیچ اسکاری در پشت سر به جا نمی ماند.


آدرس مطب : اصفهان،خانه اصفهان،میدان گلها،مقابل 5 طبقه،ساختمان پارس طبقه اول
تلفن : 34416545 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

shahab tashi [ 1392-09-18 ]
good

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آدرس مطبمقالاتاندولیفت تازه ترین روش لبیوگرافیPRP در پزشکی زیباییاستریا یا ترک پوستیصفحه اصلیلک و تیرگی پشت،( ماکولار بیوگرافیسوالات پزشکیلبیاپلاستی در چه افرادی با ترکهای پوستی چه کنیمپیامهای کاربرانمزوبوتاکس و کاربردهای آنبا غبغب بزرگمان چه کنیم ؟سایتهای دیگرنخ های لیفت چگونه عمل می جوانسازی پوست اطراف چشمچرا گاهی اثر بوتاکس زود اخدمات قابل ارائه در مطبهیرسوتیسم یا موی زائد در دانستنیهای کاشت ابروکهیر پوستی به چه علت رخ مدانستنیهای زگیل تناسلی وکاشت مو بدون برش جراحیدرماتیت آتوپیک،اکزمای شگلوتاتیون، روشن کننده پوروشن کردن پوست با مونو بنپیلینگ های شیمیایی پوستراهنمای ثبت سوالات پزشکیپروفایلو تکنیک نوین لیفتسفیدشدن موها،علل و درمانآیا برنزه کردن پوست با سوسالک پوستی یا لشمانیوزآیا تاتو ایمن است؟علل و درمان تیرگی زیر بغل