دکتر آناهیتا شاهین گوهر

متخصص پوست و مو


تخفیف ویژه

تخفیف ویژه کاشت مو

کلینیک دکتر شاهین گهر

آدرس مطب

مطب شهرضا دكترشاهين گهر

تزریق چربی

لیپوترانسفر (تزریق چربی):
تزریق چربی یکی از روش هایی است که جهت پرکردن خطوط چهره،فرورفتگی های ناشی از اسکارها یا لاغری صورت و...استفاده میشود.تزریق چربی به خصوص جهت پرکردن خطوط کناردهان (خطوط خنده)،گونه گذاری،حجم دهی به لبها،پرکردن مناطق فرورفته صورت در افراد لاغر یا مبتلا به بیماری های خاص،پرکردن گودی زیرچشمها،پرکردن اسکارهای فرورفته ناشی از آکنه(جوش)،سالک و... وجهت کاهش چروک در پشت دست ها،جوانسازی دست ها ومحو کردن عروق واضح پشت دست ها استفاده می شود.

این روش به دلیل ایمنی بالا واستفاده از چربی خود فرد ودر نتیجه عدم ایجاد آلرژی،همچنین فراوانی نسبتا زیاد بافت چربی در اکثر افراد و نیز احتمال اصلاح دائمی نقایص طرفداران زیادی دارد و در بسیاری از موارد بر فیلرها(ژل ها)ترجیح داده می شود،اگر مقدار کمتر چربی در دفعات متعدد تزریق شود ماندگاری آن در محل نسبت به تزریق مقدار زیاد چربی از یک مرحله بیشتر خواهد بود.

نحوه انجام عمل:
چربی را ازهرقسمت بدن که توده چربی زیاد باشد می توانیم برداریم ولی بهترین جاها چربی شکم،داخل زانو و قسمت بالا وخارج باسن است.بیمار به مدت 1 روزقبل از عمل باید داروهایی مثل:آسپرین،بروفن،ویتامینEو...که مانع لخته شدن خون می شوند و در نتیجه شانس خونریزی موقع عمل را زیاد می کنند مصرف نکند.

بی حسی را در محلی که می خواهیم چربی را از آن برداریم (محل دهنده) و محلی که میخواهیم چربی را به آن تزریق کنیم (محل گیرنده) تزریق می کنیم،سپس با وسایل مخصوص به نام کانولا چربی را از محل دهنده کشیده وپس از شستشو و تمیز کردن آن از خون وآلودگی ها،چربی خالص به محل گیرنده تزریق می شود.

اگر چربی برداشته شده زیاد باشد می توان آن را فریز کرد که تا 12-18 ماه بعد می توان مجددا برای فرد تزریق نمود. پس از عمل در محل دهنده پانسمان استریل و کمپرس سرد گذاشته می شود،در محل گیرنده هم کمپرس سرد گذاشته می شود وبیمار برای چند روز باید آنتی بیوتیک و مسکن مصرف کند.


آدرس مطب : اصفهان،خانه اصفهان،میدان گلها،مقابل 5 طبقه،ساختمان پارس طبقه اول
تلفن : 34416545 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آدرس مطببیوگرافیخدمات قابل ارائه در مطبراهنمای ثبت سوالات پزشکیمقالاتبیوگرافیصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر