دکتر آناهیتا شاهین گوهر

متخصص پوست و مو


ارتباط با دکتر شاهین گهر

تخفیف ویژه کاشت مو

کلینیک دکتر شاهین گهر

آدرس مطب

ژل دایمی بهتره یا ژل های موقت؟

یکی از مهمترین روش های جوانسازی پوست که امروزه استفاده های زیادی در پزشکی زیبایی دارد ژل ها هستند که نوعی ماده پرکننده ( فیلر) محسوب می شود.

از آنجا که کاهش حجم چربی زیر پوست با افزایش سن به مرور اتفاق می افتد ژلها نقش مهمی درجایگزینی این حجم از دست رفته و جوانسازی پوست دارند و برای پر کردن گودی های صورت، پر کردن گونه، پر کردن گودی زیر چشم، زاویه سازی ، افزایش حجم لبها( که با افزایش سن باریک می‌شوند)و باز گرداندن حجم اولیه لبها ، پر کردن خطوط خنده ، جوانسازی دست و گردن و جنیتال و...بکار می‌روند.

امروزه بیشترین ژل مورد استفاده ژل‌های هیالورونیک اسید هستند که بسیار ایمن بوده سازگاری زیادی با بدن دارند و عوارض آنها در صورت تزریق صحیح نادر است
این ژلها به مرور در بدن جذب می‌شوند و ماندگاری آنها بسته به ساختار بین ۶تا ۱۸ ماه است.

اکثر موارد افراد سوال می کنند که چرا ژل های با ماندگاری طولانی تر مورد استفاده قرار نمی گیرند
در گذشته نوعی ژل با ماندگاری بسیار طولانی به نام ژل پاژ به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفت این ژل از ماده ای به نام پلی اکریل آمید ساخته شده که در بدن قابل تجزیه نیست و بنابراین بطور دائمی باقی میماند .این ژل اوایل بسیار مورد توجه بود و مصرف میشد ولی به مرور و با مشخص شدن عوارض استفاده از آن بسیار کم شده و تقریبا منسوخ شده است.

ژل پاژ چون در محل باقی میماند به مرور جابجا شده و باعث ایجاد دفورمیتی و تغییرات زشت در محل میشود . بسیاری از افرادی که در گذشته ژل‌های پاژ را تزریق کرده اند نیاز به تخلیه این ژل پیدا میکنند که گاهی بطور کامل هم موفقیت آمیز نیست.

بنابراین استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید با برند معتبر گر چه هزینه برتر است ولی به دلیل ایمن بودن و همچنین وجود داشتن آنزیم حلال (در موارد لزوم و نارضایتی از تزریق )بر ژل‌های دائمی ارجح است.

اینستاگرام :drshahingohar@


آدرس مطب : اصفهان،خانه اصفهان،میدان گلها،مقابل 5 طبقه،ساختمان پارس طبقه اول
تلفن : 34416545 - 031
کاشت مو بدون برش جراحیخدمات قابل ارائه در مطبگلوتاتیون، روشن کننده پودانستنیهای کاشت ابروپیلینگ های شیمیایی پوستدانستنیهای زگیل تناسلی وپروفایلو تکنیک نوین لیفتدرماتیت آتوپیک،اکزمای شآنچه باید درباره واکسن زروشن کردن پوست با مونو بنPRP در پزشکی زیباییآیا برنزه کردن پوست با سوراهنمای ثبت سوالات پزشکیلک و تیرگی پشت،( ماکولار آیا تاتو ایمن است؟سفیدشدن موها،علل و درمانلبیاپلاستی در چه افرادی آدرس مطبسالک پوستی یا لشمانیوزمزوبوتاکس و کاربردهای آناندولیفت تازه ترین روش لسرطان های پوست ، شناسایی چی باعث میشه جوش ایجاد یااستریا یا ترک پوستیعلل و درمان تیرگی زیر بغلنخ های لیفت چگونه عمل می بهداشت آرایشمقالاتبیوگرافیچرا گاهی اثر بوتاکس زود ابیوگرافیصفحه اصلیچرا بعد از بوتاکس افتادگبا ترکهای پوستی چه کنیمسوالات پزشکیهیرسوتیسم یا موی زائد در با غبغب بزرگمان چه کنیم ؟پیامهای کاربرانژل دایمی بهتره یا ژل های جوانسازی پوست اطراف چشمسایتهای دیگرکهیر پوستی به چه علت رخ مجوانسازی دست با تزریق فی