دکتر آناهیتا شاهین گوهر

متخصص پوست و مو


ارتباط با دکتر شاهین گهر

تخفیف ویژه کاشت مو

کلینیک دکتر شاهین گهر

آدرس مطب

ژل دایمی بهتره یا ژل های موقت؟

یکی از مهمترین روش های جوانسازی پوست که امروزه استفاده های زیادی در پزشکی زیبایی دارد ژل ها هستند که نوعی ماده پرکننده ( فیلر) محسوب می شود.

از آنجا که کاهش حجم چربی زیر پوست با افزایش سن به مرور اتفاق می افتد ژلها نقش مهمی درجایگزینی این حجم از دست رفته و جوانسازی پوست دارند و برای پر کردن گودی های صورت، پر کردن گونه، پر کردن گودی زیر چشم، زاویه سازی ، افزایش حجم لبها( که با افزایش سن باریک می‌شوند)و باز گرداندن حجم اولیه لبها ، پر کردن خطوط خنده ، جوانسازی دست و گردن و جنیتال و...بکار می‌روند.

امروزه بیشترین ژل مورد استفاده ژل‌های هیالورونیک اسید هستند که بسیار ایمن بوده سازگاری زیادی با بدن دارند و عوارض آنها در صورت تزریق صحیح نادر است
این ژلها به مرور در بدن جذب می‌شوند و ماندگاری آنها بسته به ساختار بین ۶تا ۱۸ ماه است.

اکثر موارد افراد سوال می کنند که چرا ژل های با ماندگاری طولانی تر مورد استفاده قرار نمی گیرند
در گذشته نوعی ژل با ماندگاری بسیار طولانی به نام ژل پاژ به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفت این ژل از ماده ای به نام پلی اکریل آمید ساخته شده که در بدن قابل تجزیه نیست و بنابراین بطور دائمی باقی میماند .این ژل اوایل بسیار مورد توجه بود و مصرف میشد ولی به مرور و با مشخص شدن عوارض استفاده از آن بسیار کم شده و تقریبا منسوخ شده است.

ژل پاژ چون در محل باقی میماند به مرور جابجا شده و باعث ایجاد دفورمیتی و تغییرات زشت در محل میشود . بسیاری از افرادی که در گذشته ژل‌های پاژ را تزریق کرده اند نیاز به تخلیه این ژل پیدا میکنند که گاهی بطور کامل هم موفقیت آمیز نیست.

بنابراین استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید با برند معتبر گر چه هزینه برتر است ولی به دلیل ایمن بودن و همچنین وجود داشتن آنزیم حلال (در موارد لزوم و نارضایتی از تزریق )بر ژل‌های دائمی ارجح است.

اینستاگرام :drshahingohar@


آدرس مطب : اصفهان ، خانه اصفهان ، خیابان سپاه ، نبش کوچه سپاه ، مجتمع پارمیدا 8 ، طبقه اول
تلفن : 34416545 - 031
سوالات پزشکیژل دایمی بهتره یا ژل های با غبغب بزرگمان چه کنیم ؟پیامهای کاربرانکهیر پوستی به چه علت رخ مجوانسازی پوست اطراف چشمسایتهای دیگرکاشت مو بدون برش جراحیجوانسازی دست با تزریق فیگلوتاتیون، روشن کننده پوخدمات قابل ارائه در مطبپیلینگ های شیمیایی پوستدانستنیهای کاشت ابروپروفایلو تکنیک نوین لیفتدانستنیهای زگیل تناسلی وآنچه باید درباره واکسن زدرماتیت آتوپیک،اکزمای شPRP در پزشکی زیباییآیا برنزه کردن پوست با سوروشن کردن پوست با مونو بنلک و تیرگی پشت،( ماکولار آیا تاتو ایمن است؟راهنمای ثبت سوالات پزشکیلبیاپلاستی در چه افرادی آدرس مطبسفیدشدن موها،علل و درمانمزوبوتاکس و کاربردهای آناندولیفت تازه ترین روش لسالک پوستی یا لشمانیوزسرطان های پوست ، شناسایی چی باعث میشه جوش ایجاد یااستریا یا ترک پوستیعلل و درمان تیرگی زیر بغلنخ های لیفت چگونه عمل می بهداشت آرایشمقالاتچرا گاهی اثر بوتاکس زود ابیوگرافیبیوگرافیچرا بعد از بوتاکس افتادگبا تیرگی های کشاله ران و صفحه اصلیهیرسوتیسم یا موی زائد در با ترکهای پوستی چه کنیم