دکتر آناهیتا شاهین گوهر

متخصص پوست و مو


ارتباط با دکتر شاهین گهر

تخفیف ویژه کاشت مو

کلینیک دکتر شاهین گهر

آدرس مطب

لاغری سریع لیپولیزر

لیپو لیز ازدو کلمه ( لیپو ) به معنی چربی و ( لیز ) به معنی ذوب کردن تشکیل شده و به عملی اطلاق می شود که طی آن چربی های زیر پوست نواحی مختلف بدن با امواج اولترا سوند یا لیزر ذوب می شود.لیزر لیپولیز یا به طور خلاصه تر همان لیپولیزر روشی نسبتا نوین جهت درمان چاقی های موضعی است و چندین سالی است توسط متخصصین پوست وزیبایی استفاده می شود.در این روش ضمن ذوب کردن چربی ها وخارج کردن آنها به کمک لیزر پوست نیز سفت می شود و به این ترتیب شلی و افتادگی پوست به حداقل می رسد.

نحوه عمل :
ابتدا مواد بی حسی از طریق سوراخهای کوچکی که در پوست ایجاد می شود توسط سوراخ کوچکی به قطر 2-3 میلی متر وارد ناحیه می شود.سپس لوله باریکی به نام کانول از همین سوراخ وارد میشود،فیبر حاوی لیزر داخل این کانول قرار میگیرد و سپس باحرکات نسبتا سریع رفت و برگشتی توسط لیزر چربی های آن ناحیه ذوب می شود، سپس به کمک یک دستگاه ساکشن چربی های ذوب شده از محل خارج می شود.بسته به وسعت ناحیه ای که تحت عمل لیپولیزر قرار میگیرد ومیزان چربی آن قسمت ، لیزر چربی ها و ساکشن آن ممکن است حتی تا چند ساعت هم طول بکشد ، ضمن اینکه به این علت که جدار سلول های چربی ناحیه تخریب شده و چربی ها لیزر شده اند حتی اگر همه چربی تخلیه نشود چربی های باقی مانده به مرور توسط جریان لنف ناحیه تخلیه می شود.

کاندیدهای مناسب لیپو لیزر چه کسانی هستند ؟
افرادی که تحت این عمل قرار می گیرند باید بالای 18 سال سن داشته باشند ، بیماری خاص مزمن نظیر فشار خون بالا ، دیابت و مشکلات جدی قلبی ، ریوی و کبدی نداشته باشند ، اعتیاد به سیگار یا مواد مخدر نداشته باشند و از همه مهمتر اضافه وزن خیلی زیاد نداشته باشند.افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بالاتر از 30 است (BMI>=30) کاندیدهای مناسبی برای این عمل نیستند واین عمل نه تنها برای این افراد مناسب نیست بلکه ممکن است خطرناک هم باشد.بهترین کاندیدها افرادی هستند که دچار چاقی های موضعی در نواحی خاص از بدن هستند که به ورزش و رژیم هم مقاوم است.

آیا در این عمل هم خطر آمبولی ریه وجود دارد ؟
خطر آمبولی ریه در لیپولیزر بسیار بسیار کمتر از لیپوساکشن و درحد واقعا ناچیز است.درواقع در لیپولیزر چون تماس لیزر با عروق باعث بسته شدن فوری عروق خونی کوچک می شود هم احتمال کبودی و خونریزی بسیار کمتر از لیپوساکشن استو هم چون در این روش چربی ذوب و به تدریج وارد لنف میشود ( یا توسط ساکشن خارج می شود ) مسئله ورود ناگهانی چربی به عروق خونی و آمبولی بسیار کمتر رخ می دهد.

نتیجه لیپولیزر کی ظاهر می شود ؟
معمولا پس از رفع کبودی های اولیه و طی 1-2 هفته پس از عمل آثار لیپو لیزر ظاهر می شود،ولی کسب نتیجه نهایی معمولا 3-4 ماه طول میکشد و در بعضی افراد حتی تا 12 ماه هم ممکن است طول بکشد.

نکات خاص!
1- معمولا یک جلسه درمان در صورتی که مورد انتخاب شده مورد مناسب عمل باشد کافی است.
2 - پس از انجام هر عملی در زمینه لاغری نباید در خوردن مواد غذایی افراط کنید چون به هر حال در صورت عدم رعایت تناسب کالری دریافتی ومصرفی احتمال بازگشت چاقی هست و به ویژه در صورت اضافه شدن وزن در نواحی که لیزر لیپولیز انجام نشده چربی تجمع می یابد.
3- انجام لیپولیزر در افراد تحت درمان با داروهایی نظیر آسپرین،ویتامین E وگروه داروها بروفن و ضد انعقاد و کورتون ممنوع است.
4 - جهت کنترل درد پس از عمل از استامینوفن استفاده می شود و تا یک هفته بیمار باید آنتی بیوتیک خوراکی استفاده کند.
5 - فرد تا چندین ماه پس از لیپولیزر باید از گن های مشخص استفاده کند.

عوارض لیپولیزر چیست ؟
1- شایعترین عارضه کبودی محل و اسکار در محل ورود کانول است.
2- شلی پوست،البته چون لیزر در ناحیه جهت جهت سفت کردن پوست به کار برده می شود این عارضه حداقل است ولی به خصوص در شکم های بزرگ این عارضه گاهی زیاد است و نیاز به جراحی جهت رفع شلی پوست پیدا می شود.
3- ناهمواری وایجاد پستی بلندی در مناطق لیپولیزر به خصوص در نواحی بالای ران گاهی رخ می دهد که البته نسبت به لیپوساکشن بسیار کمتر رخ می دهد.
4- عوارض خطرناک نظیر سوختگی توسط لیزر و یا حتی پارگی عروق و... بسیارنادرند ولی اگر توسط افراد غیر متخصص و غیر معتبر انجام شود احتمال دارد رخ بدهد.


آدرس مطب : اصفهان،خانه اصفهان،میدان گلها،مقابل 5 طبقه،ساختمان پارس طبقه اول
تلفن : 34416545 - 031
صفحه اصلیچرا بعد از بوتاکس افتادگبا ترکهای پوستی چه کنیمسوالات پزشکیهیرسوتیسم یا موی زائد در با غبغب بزرگمان چه کنیم ؟پیامهای کاربرانژل دایمی بهتره یا ژل های جوانسازی پوست اطراف چشمسایتهای دیگرکهیر پوستی به چه علت رخ مجوانسازی دست با تزریق فیکاشت مو بدون برش جراحیخدمات قابل ارائه در مطبگلوتاتیون، روشن کننده پودانستنیهای کاشت ابروپیلینگ های شیمیایی پوستدانستنیهای زگیل تناسلی ودرماتیت آتوپیک،اکزمای شپروفایلو تکنیک نوین لیفتروشن کردن پوست با مونو بنآنچه باید درباره واکسن زراهنمای ثبت سوالات پزشکیPRP در پزشکی زیباییآیا برنزه کردن پوست با سوسفیدشدن موها،علل و درمانلک و تیرگی پشت،( ماکولار آیا تاتو ایمن است؟سالک پوستی یا لشمانیوزلبیاپلاستی در چه افرادی آدرس مطبسرطان های پوست ، شناسایی مزوبوتاکس و کاربردهای آناندولیفت تازه ترین روش لعلل و درمان تیرگی زیر بغلچی باعث میشه جوش ایجاد یااستریا یا ترک پوستیمقالاتنخ های لیفت چگونه عمل می بهداشت آرایشبیوگرافیچرا گاهی اثر بوتاکس زود ابیوگرافی